Kaip viešbučiams suteikiamos žvaigždutės ir ką jos reiškia?

Užsisakydami viešbutį žmonės pirmiausia atkreipia dėmesį į jo žvaigždučių įvertinimą. 5 žvaigždučių viešbutis atrodo prabangus, o 2 žvaigždučių – paprastas. Tačiau kaip skiriamos šios žvaigždutės ir ką jos iš tikrųjų reiškia? Tiesa ta, kad viešbučių žvaigždučių klasifikavimas nėra universalus, o skirtingose šalyse galioja skirtingos sistemos. Suprasdami šiuos įvertinimus, keliautojai gali geriau pasirinkti ir nustatyti tinkamus lūkesčius savo viešnagei.

Kas skiria viešbučių žvaigždučių reitingus?

Kitaip nei restoranų „Michelin“ žvaigždutes, kurias skiria viena pasaulinė institucija, viešbučių žvaigždutes skiria įvairios organizacijos, remdamosi regioniniais ir nacionaliniais standartais. Kai kurios iš pagrindinių organizacijų, nustatančių viešbučių žvaigždučių reitingus, yra šios:

  • Valstybinės turizmo tarybos: Daugelyje šalių veikia oficialios viešbučius klasifikuojančios organizacijos, pavyzdžiui, Prancūzijos Atout France arba Ispanijos Instituto para la Calidad Turística Española.
  • Nepriklausomos reitingavimo organizacijos: AAA (Amerikos automobilių asociacija) (JAV) ir AA (Jungtinės Karalystės automobilių asociacija) naudoja savo kriterijus, pagal kuriuos skiria žvaigždutes.
  • Internetinės kelionių agentūros (IKA): Tokios svetainės kaip Booking.com ir TripAdvisor gali naudoti savo žvaigždučių sistemas, dažnai pagrįstas svečių atsiliepimais, o ne oficialiais patikrinimais.

Kadangi nėra vieno pasaulinio standarto, 4 žvaigždučių viešbutis Europoje gali turėti kitokius patogumus ar privalumus nei 4 žvaigždučių viešbutis JAV.

Ką reiškia žvaigždutės?

Nors tikslūs kriterijai skiriasi, viešbučių žvaigždučių įvertinimai paprastai atspindi aptarnavimo lygį, patogumus ir bendrą komfortą, kurio gali tikėtis svečias. Toliau pateikiame bendrą informaciją apie tai, ką paprastai reiškia kiekvienas žvaigždučių lygis:

1 žvaigždutės viešbutis

  • Pagrindinės apgyvendinimo sąlygos su minimaliais patogumais.
  • Tikėtina, kad kambariai bus maži, vonios kambariai bendri, o paslaugos ribotos.
  • Dažniausiai nebrangūs ir dažnai šiai kategorijai priklauso nakvynės namai ar moteliai.

2 žvaigždučių viešbutis

  • Paprasti, bet patogūs kambariai, dažnai su atskirais vonios kambariais.
  • Ribotos paslaugos, pavyzdžiui, pagalba registratūroje ir kasdienis namų tvarkymas.
  • Gali būti teikiamos pagrindinės maitinimo paslaugos, pavyzdžiui, kontinentiniai pusryčiai.

3 žvaigždučių viešbutis

  • Vidutinės klasės viešbučiai, kuriuose siūloma daugiau patogumų, pavyzdžiui, restoranas, treniruoklių centras arba verslo patalpos.
  • Kambariai paprastai erdvesni ir geriau įrengti.
  • Aptarnavimas profesionalesnis, o registratūra paprastai dirba visą parą.

4 žvaigždučių viešbutis

  • Aukščiausios klasės viešbučiai su aukštos kokybės baldais, elegantišku dekoru ir keliomis maitinimo įstaigomis.
  • Gali būti teikiamos tokios paslaugos kaip konsjeržo pagalba, automobilių stovėjimo aikštelė ir kambarių aptarnavimas.
  • Papildomi patogumai, pavyzdžiui, baseinai, SPA centrai ir konferencijų salės.

5 žvaigždučių viešbutis

  • Prabangios apgyvendinimo įstaigos su aukščiausio lygio paslaugomis ir pasaulinio lygio įranga.
  • Erdvūs ir gražiai suprojektuoti kambariai su aukščiausios kokybės patalyne, puikiais restoranais ir individualiomis paslaugomis.
  • Tokios funkcijos kaip butlerio paslaugos, aukščiausios klasės SPA centrai ir išskirtinė patirtis.

Už žvaigždžių ribų: Papildomi įvertinimai ir apžvalgos

Nors žvaigždučių įvertinimas leidžia susidaryti bendrą vaizdą apie viešbučio kokybę, jis ne visada atspindi klientų patirtį. Daugelis keliautojų pasikliauja svečių atsiliepimais ir vertinimais tokiose platformose kaip „Google“, „TripAdvisor“ ir „Booking.com“. Jie gali suteikti realios informacijos apie paslaugų kokybę, švarą ir personalo draugiškumą, kurios oficialūs žvaigždučių reitingai gali neatspindėti.

Be to, kai kurie prabangūs viešbučiai neapsiriboja tradicine 5 žvaigždučių sistema. Terminas „7 žvaigždučių viešbutis“ dažnai neoficialiai vartojamas apibūdinant tokias savybes kaip „Burj Al Arab“ Dubajuje, kurios pasižymi itin aukštu prabangos lygiu. Tačiau oficialios 7 žvaigždučių vertinimo sistemos nėra.

Išvada

Supratimas, kaip vertinami viešbučiai, gali padėti keliautojams geriau pasirinkti apgyvendinimo paslaugas. Nors žvaigždutės yra greitas būdas greitai įvertinti viešbučio pasiūlą, jos nėra vienintelis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Skaitydami svečių atsiliepimus ir domėdamiesi konkrečiais patogumais galite įsitikinti, kad viešbutis atitinka jūsų lūkesčius. Nesvarbu, ar apsistojate paprastame 1 žvaigždutės motelyje, ar prabangiame 5 žvaigždučių kurorte, žinodami, ką reiškia žvaigždutės, galėsite gauti geriausią viešnagės kainą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *